מבחני מחוננים מבחני דוגמה

אחרי שהתרשמתם והתנסתם במה שצפוי במבחן איתור המחוננים שילדכם עתיד לעבור אתם בודאי תשאלו את עצמכם שאלות רבות לגבי הצורך בהכנה:
   • האם כדאי בכלל להכין את הילד לפני הבחינה?
   • למה ילדה שברור שהיא מחוננת צריכה בכלל הכנה?
   • איזה סוג של הכנה כדאי לעשות?
   • כמה כדאי להשקיע בהכנה, זמן ועלות כספית?
   • אולי לא כדאי בכלל לעשות עניין? כך הילד לא יחווה אכזבה במקרה של כשלון.

כל אלו שאלות ראויות שאין להם תשובה אחת ברורה. אתם מכירים את ילדכם הכי טוב ואתם יודעים מה מתאים לו או לה. בבואכם לקבל את ההחלטה חשבו על הנקודות הבאות:
   • הבחינות הן יחסיות. רק מספר מסוים של ילדים שהצליחו יותר מאחרים עוברים לשלב הבא. לא מספיק להצטיין, צריך להצטיין יותר מאחרים.ילדים מחוננים רבים, גם כאלו שאובחנו ככאלו במסגרות אחרות, לא מצליחים לעבור את הבחינה ונארים מחוץ לתוכנית.
   • ילד שמגיע מוכן מצליח יותר מילד שלא התכונן. יש לכך שלוש סיבות עיקריות:
         o חלק גדול מהלחץ יורד כאשר הילד פותח את הבחינה, רואה מולו שאלות מוכרות ולא נדרש להתמודד פעם ראשונה עם משימות שלא נתקל בהן מעולם קודם לכן.
         o ילדה שיודעת מה מצופה ממנה תתפקד טוב יותר בבחינה, תדע לנצל טוב את הזמן, לסמן נכון תשובות ואפילו לנחש באופן מושכל יותר (חלק מההכנות כוללות גם אסטרטגיות להתמודדות עם שאלות שלא יודעים את התשובה אליהן).
         o הכרה עם שאלות מסוג מסוים וידע מראש של הדרכים בהן ניתן לפתור אותם חוסך זמן רב. זמן שנחסך מאפשר לענות על שאלות נוספות ולקבל ציון גבוה יותר (במיוחד בשלב ב, שם לחץ הזמן גדול יותר)

לתפיסתנו, כמו שלא ניגשים לא מוכנים למבחן הפסיכומטרי של האוניברסיטאות, חשוב להגיע מוכנים גם לבחינה זו. במיוחד אם הדבר חשוב לכם. ילדים רבים מתכוננים, ולכן הרף עולה, על חשבון אלו שלא התכוננו. עדיף להקטין את הסיכוי לכשלון ולתת לידכם הזדמנות להתמודד ולהביא את יכולותיו ליד ביטוי בצורה הטובה ביותר.


איך מגיעים מוכנים לבחינה

יש 4 גופים רציניים שמציעים הכנה למבחנים אלו (ועוד מספר אתרים שקמו השנה ולא מציעים פיתרון מקצועי ראוי ולכן לא מוזכרים כאן):
הפרופסור הלא מפוזר, i-Qute, ומכון נועם מציעים הכנה און-ליין. סוג של לומדה שהילד פותר בה מבחנים מול מחשב. הרמה בהחלט ראויה ודומה בשלושתם. החיסרונות הם המחיר המופרז, הזמן המוגבל (לא ניתן להשתמש לבחינה חוזרת או לאחים קטנים) והעבודה מול מחשב ולא על נייר כמו במבחן עצמו.

הרביעי הוא האתר www.mehunan.com איתו אנחנו עובדים ועליו אנחנו ממליצים. האתר מציע חוברות הכנה שכוללות מלבד מבחני דוגמא רבים גם הסברים מפורטים על תהליך הבחינה, דרכי פיתרון לכל סוגי השאלות, שיטות וטריקים לפתרון מהיר ולניחוש מושכל ועוד. עם הרכישה באתר אתם מקבלים קישור להורדת קובץ PDF ישירות למחשב או לטאבלט. ניתן לתת לילד לשבת מול המחשב ולפתור אך ניתן גם להדפיס עבורו את בחינות הדוגמא, כך שהחוויה תהיה קרובה ככל הניתן למבחן עצמו.
יתרון גדול נוסף של האתר www.mehunan.com הוא שהחוברת כוללת הסברים רבים שמיועדים לכם ההורים, דבר שמאפשר לכם ללוות את ילדכם בתהליך ההכנה, להסביר לו או לה בקצב שלהם ובדרכים שמתאימות להם יותר, לנתח איתם את התשובות לשאלות שהם ענו ובמקרה של טעות להבין ולהסביר בדיוק מה לא היה ברור ואיך יש לענות בפעם הבאה.
יתרון נוסף הוא המחיר. עלות ההכנה של חוברות ההכנה באתר www.mehunan.com נמוכה משמעותי מעלות הלומדות. כמו כן אין זמן מוגבל לשימוש וניתן להשתמש גם עבור אחים ואחיות קטנים יותר או במקרה של מבחן חוזר לאחר שנה (העידכונים והגרסאות לשנים מתקדמות זמינים בחינם).

רוצים לדלג ישר להכנה? בחרו את חוברת ההכנה על פי הכיתה בה יהיה ילדכם בזמן הבחינה:

הכנה לשני המבחנים א+ב

198 ש"ח

הכנה שלב א

98 ש"ח
www.000webhost.com